Rozhovor s Luckou o Novém Zélandu, práci i cestování

rozhovor lucie nový zéland

Nový Zéland je snem mnohých cestovatelů i těch, kteří chtějí dlouhodobě pracovat v zahraničí. Díky programu Working holiday, který se každoročně otevírá pro Čechy, můžete zažít skutečné novozélandské dobrodružství. Lucie takové zkusila už v roce 2015 a od té doby si užívá Nový Zéland v dobrém i zlém. Pojďme se společně podívat na to, jaký život na Zélandu pro Čechy skutečně je.

Pokračovat ve čtení „Rozhovor s Luckou o Novém Zélandu, práci i cestování“

Trajekt

trajekt

Při cestování na Nový Zéland si můžete vyzkoušet všechny způsoby dopravy. Pro přepravu mezi ostrovy si můžete zvolit letadlo nebo trajekt. Ten převáží nejen cestující ale i auta, která parkují v podpalubí, zatímco turisté si užívají plavbu v horních patrech.

Pokračovat ve čtení „Trajekt“

Bankovní účet na Novém Zélandu. Banky, požadavky, dokumenty a založení

bankovní účet na Novém Zélandu

Vyrážíte za prací na working holidays na Nový Zéland? Jednou z prvních věcí, které budete muset po příletu udělat, bude otevřít si bankovní účet na Novém Zélandu. Jakou banku zvolit, jaké jsou požadované dokumenty, jak dlouho trvá založení bankovního účtu a jak to probíhá?

Pokračovat ve čtení „Bankovní účet na Novém Zélandu. Banky, požadavky, dokumenty a založení“

Pracovní a cestovní pojištění na Nový Zéland

pracovní a cestovní pojištění na Nový Zéland

Nikdy nevíte, jaké nepříjemnosti vás mohou daleko od domova potkat, zvlášť když se chystáte až na Nový Zéland. Před cestou je potřeba si nastudovat, jaké pracovní a cestovní pojištění na Nový Zéland byste si měli zařídit. V tomto článku naleznete na co si dát při sjednání pojištění pozor a srovnání, jaké pracovní a cestovní pojištění na Nový Zéland pojišťovny nabízí.

Pokračovat ve čtení „Pracovní a cestovní pojištění na Nový Zéland“