Letenky na Nový Zéland

Pokud plánujete cestu na Nový Zéland, jedním z klíčových faktorů, jak na cestě ušetřit, je rezervace levných letenek. Letenky na Nový Zéland mohou být největším nákladem, ale existují různé tipy a triky, jak najít nejlepší nabídky a ušetřit. Ceny letenek na Nový Zéland se liší v závislosti na různých faktorech, jako je sezóna, přestupy, aerolinka, místo odletu a doba letu.

V tomto článku se zaměříme na různé faktory ovlivňující ceny letenek na Nový Zéland a předáme užitečné tipy, jak najít nejlevnější letenky do Aucklandu, Christchurch, Queenstownu nebo do Wellingtonu.

Jaké aerolinky létají na Nový Zéland

Z Prahy letiště Václava Havla létá na Nový Zéland řada aerolinek, mezi nejznámější patří:

Qatar Airways

Qatar Airways nabízí spojení mezi Prahou a Aucklandem s přestupem v Dauhá. Jejich lety jsou obvykle prováděny s moderními letadly a poskytují širokou škálu služeb.

Emirates

Emirates nabízí také spojení mezi Prahou a Aucklandem s přestupem v Dubaji. Emirates je známý svým komfortem a luxusními službami na palubě.

Air New Zealand

Air New Zealand, která je národní leteckou společností Nového Zélandu, také nabízí letecké spojení mezi Prahou a Aucklandem s přestupem na některém z jejich mezinárodních uzlových letišť.

Přímý let z Prahy na Nový Zéland

V současné době neexistují přímé lety z Prahy na Nový Zéland. Většina letů z Prahy na Nový Zéland zahrnuje jedno nebo více přestupů na jiných mezinárodních letištích, jako jsou letiště v Evropě nebo v Asii.

Délka letu na Nový Zéland

Délka letu z Prahy na Nový Zéland se liší v závislosti na trase, počtu přestupů a volených aerolinkách. Obvykle se jedná o dlouhý let, protože Nový Zéland je od Evropy vzdálený tisíce kilometrů.

Při letu s jedním přestupem na mezinárodním letišti, například v Asii nebo v Blízkém východě, se očekává celková doba letu zhruba od 24 do 30 hodin, včetně přestupové doby. Tato doba se může lišit v závislosti na konkrétní trase, délce přestupové doby a dalších faktorech.

Kolik stojí letenka na Nový Zéland

Cena letenky na Nový Zéland z Prahy se může lišit v závislosti na různých faktorech, jako jsou sezóna cestování, dostupnost letů, trasa, délka přestupů, třída služeb, nabídky aerolinek a další. V průměru však cena letenky na Nový Zéland z Prahy se pohybuje mezi 700 až 1500 EUR za jednu cestu, což může být více nebo méně, a to i v závislosti na konkrétních okolnostech.

Zpáteční letenka

Půrměrná cena zpáteční letenky z Prahy na Nový Zéland se pohybuje mezi 23 – 30 tisíc korun.

Jednosměrná letenka

Jednosměrnou letenku na Nový Zéland využijí především cestovatelé, kteří jedou na Working Holiday a nechtějí mít plánovaný termín návratu.

Průměrná cena letenky

Jaká je průměrná cena letenky z Prahy na Nový Zéland? Nejdražší letenky jsou v období Vánoc, svátků a hlavní sezóny, která je mezi červencem a srpnem. Za průměrné ceny můžete na Zéland letět v období leden – červen a září – listopad.

Měsíc Průměrná cena letenky
Leden 39000
Únor 33000
Březen 34000
Duben 38000
Květen 24000
Červen 32000
Červenec 50000
Srpen 45000
Září 34000
Říjen 49000
Listopad 29000
Prosinec 38000

Zajímavostí je, že výrazně levnější letenky při odletu z Vídně, Berlína anebo Mnichova nenajdete a ceny jsou podobné jako v případě odletu z Prahy.

Nejlevnější letenka na Nový Zéland

Nejlevnější letenku na Nový Zéland nabízí China Eastern Airlines z Prahy nebo Air China z Mnichova. Ceny jsou skutečně nízké, ale na druhou stranu očekávejte dlouhé přestupy v Číně a menší komfort během letu.

Pro nalezení nejlevnějších letenek na Nový Zéland je doporučeno pravidelně sledovat nabídky různých aerolinek a cestovních agentur, porovnávat ceny a být flexibilní ohledně termínů cesty.

Lze také využít různé online vyhledávače letenek, které porovnávají nabídky různých aerolinek a umožňují najít nejvýhodnější možnosti. Důležité je také rezervovat letenky s dostatečným předstihem, protože ceny letenek se obvykle zvyšují s přiblížením termínu cesty.

Mezinárodní letiště na Novém Zélandu

Na Novém Zélandu se nachází 24 mezinárodních letišť, která jsou hlavními bránami pro mezinárodní cestování. Nejvytíženější mezinárodní letiště na Novém Zélandu jsou:

Mezinárodní letiště Auckland (IATA kód: AKL)

Nachází se v Aucklandu, největším městě na Severním ostrově Nového Zélandu. Je to nejrušnější mezinárodní letiště na Novém Zélandu a slouží jako hlavní brána pro mezinárodní cestující přilétající na Severní ostrov.

Mezinárodní letiště Wellington (IATA kód: WLG)

Nachází se ve Wellingtonu, hlavním městě Nového Zélandu a je druhým nejrušnějším mezinárodním letištěm na Novém Zélandu. Slouží jako hlavní brána pro mezinárodní cestující přilétající na Jižní ostrov.

Mezinárodní letiště Christchurch (IATA kód: CHC)

Nachází se v Christchurchi, druhém největším městě na Jižním ostrově Nového Zélandu. Je to jedno z hlavních mezinárodních letišť na Jižním ostrově.

Mezinárodní letiště Queenstown (IATA kód: ZQN)

Nachází se v Queenstownu, populárním turistickém městě na Jižním ostrově Nového Zélandu. Je to menší mezinárodní letiště, které slouží jako brána pro turisty přicházející do oblasti Jihozápadních Alp.

Mezinárodní letiště Dunedin (IATA kód: DUD)

Nachází se v Dunedinu na jihovýchodním pobřeží Jižního ostrova Nového Zélandu. Je to menší mezinárodní letiště, které slouží jako brána pro region Otago.