Banky na Novém Zélandu

Výběr banky na Novém Zélandu bude patřit mezi první záležitosti, které budete řešit po příletu na Working Holiday na Nový Zéland. Možná dokonce ještě dříve z Čech, protože před-založení bankovního účtu je výhodou. Jakou banku zvolit, jaké lze očekávat poplatky a co přináší novozélandské bankovnictví?

ANZ Bank New Zealand Limited

Jedna z největších bank na Novém Zélandu, která nabízí širokou škálu služeb, včetně běžných účtů, spořicích účtů, úvěrů, hypoték, investičních produktů a dalších finančních služeb.

Banka byla založena v roce 1840 a má dlouhou historii na Novém Zélandu.

ASB Bank Limited

Další velká banka na Novém Zélandu, která nabízí širokou škálu služeb, včetně bankovních účtů, půjček, hypoték, investičních a pojišťovacích produktů.

Westpac New Zealand Limited

Mezinárodní banka s pobočkami na Novém Zélandu, která nabízí různé bankovní služby, včetně běžných účtů, spořicích účtů, úvěrů, hypoték, investičních a pojišťovacích produktů.

BNZ – Bank of New Zealand

Další zavedená banka na Novém Zélandu, která nabízí různé bankovní a finanční služby, včetně běžných účtů, spořicích účtů, úvěrů, hypoték, investičních a pojišťovacích produktů.

Kiwibank Limited

Tato banka je považována za domácí banku na Novém Zélandu, která se zaměřuje na poskytování bankovních služeb pro novozélandskou komunitu. Nabízí různé služby, včetně běžných účtů, spořicích účtů, úvěrů, hypoték a dalších finančních produktů.

Nejoblíbenější banky pro Čechy

Nejlepší bankou pro Čechy cestující na Nový Zéland díky programu Working Holiday se stala banka ANZ a Kiwibank. Je to z důvodu, že umožňují předzaložení účtu z Čech, adresu navíc prokazujete tu českou.

Založení účtu u ANZ je jednoduché i online. ANZ má navíc pobočky i mimo Nový Zéland, např. v Austrálii nebo Thajsku. Pokud se rozhodnete cestovat po roce stráveném na Zélandu, můžete s kartou cestovat dále. Výběry z bankomatu jsou totiž u jakékoli ANZ banky zdarma.

ANZ banka nový Zéland

Založení bankovního účtu

Založení účtu v bance na Novém Zélandu je zásadní, pokud chcete na Zélandu legálně pracovat. Získání IRD daňového čísla totiž vyžaduje, abyste měli aktivní nozélandský bankovní účet.

Založit bankovní účet si můžete už z Čech, resp. dochází k předzaložení. Aktivaci účtu provádíte až osobně na pobočce, protože nozélandské banky mají povinnost zkontrolovat vaši identitu osobně. Přezaložení účtu má však řadu výhod a je rychlejší než kdybyste si účet zařizovali osobně.

Při zakládání bankovního účtu osobně si musíte totiž nejdříve sjednat termín schůzky s bankéřem. Bankovní účet na Novém Zélandu totiž na počkání nezřídíte.